İptal ve İade

Ön Bilgilendirme Formu

1. Taraflar

İşbu "Ön Bilgilendirme Formu" ALICI'yı satın alacağı mal veya hizmetler hakkında bilgilendirmek üzere hazırlanmıştır. Mesafeli satış sözleşmesinin ALICI tarafından kabul edilmesi, ALICI'nın "Ön Bilgilendirme Formu" içinde yer alan bilgileri okuyup, anladığı ve kabul ettiği anlamına gelmektedir.

ALICI bu sözleşmeyi imzalayarak söz konusu mal veya hizmetler için sözleşmede yer alan TOPLAM TUTAR (KDV DAHİL) bedelini ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

1.1 Satıcı Bilgileri

Ticari Ünvan:

Marcel Oyuncak ve Hediyelik Eşya San. ve Tic. Ltd. Şti.

Adres:

Pirimehmet Paşa Mah. Erduran Çetintaş Sk. No:2A 34570 Silivri-İstanbul

Web Sitesi Adresi:

http://marcelsanat.com

E-Posta Adresi:

[email protected]

Telefon Numarası:

-

Faks Numarası:

-

Mersis Numarası:

-

1.2 Alıcı Bilgileri

Ticari Ünvan / Ad Soyad:

Müşteri Adı

Teslimat Adresi:

Müşteri Adresi

E-Posta Adresi:

Müşteri Eposta Adresi

Telefon Numarası:

Müşteri Telefonu

Faks Numarası:

Müşteri Faksı

1.3 Sözleşme Konusu Mal veya Hizmet Özellikleri

 

Ürün Bilgileri

Adet

KDV Dahil Birim Tutar

İndirim Tutarı

Toplam Tutar

Örnek Ürün

1

10.00 TL

0.00 TL

10.00 TL

 

 

 

Ara Toplam

10.00 TL

 

 

 

Gönderim Ücreti

0.00 TL

 

 

 

İndirim Tutarı

0.00 TL

 

 

 

Toplam Tutar (KDV DAHİL)

10.00 TL

 

 

 

Ödeme Şekli

Kredi Kartı/Havale/PTT/Kapıda Ödeme/Paypal

 

 

 

Gönderim Şekli

Satıcı Öder

 

Bu formun hazırlandığı anda niteliği itibari ile hesaplanamayan ek nakliye giderleri söz konusu olabilir.

Cayma Hakkı İletişim Bilgileri

İşbu sözleşme konusu olan malların iadesi için cayma hakkının süresinde kullanılması durumunda alıcı aşağıdaki adımları uygulamaladır, SATICI aşağıdaki adımlara ek olarak ALICI'nın CAYMA HAKKI formu doldurmasını isteyebilir.

1) SATICI'yı sözleşmenin 1.1 maddesinde yer alan telefon, eposta veya faks yoluyla cayma hakkını kullanacağı konusunda bilgilendirmeli

2) İlgili malı orjinal kutusu veya ambalajı ve faturası ile birlikte SATICI'nın gösterdiği nakliye firması ile göndermelidir. Cayma Hakkı nedeniyle ortaya çıkacak nakliye ücreti SATICI'ya aittir. CAYMA HAKKI kullanılan malların ücretleri ALICI'ya, alım sırasında kullandığı ÖDEME ŞEKLİ ile iade edilir.

2. Konu

İşbu mesafeli satış sözleşmesi SATICI ve ALICI arasında aşağıda özellikleri ve satış fiyatı belirtilen ürün ya da ürünlerin satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun ve 27 Kasım 2014 tarihli ve 29188 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan Mesafeli Satış Sözleşmelerine Dair Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasını amaçlamaktadır.

3. Sözleşme Maddeleri

3.1 Cayma Hakkı

Sayın tüketici,ürünlerimiz stoklu değildir.sipariş üzerine ÖZEL ÜRETİM niteliğinde hazırlanmaktadır;iade hakkınız 7 gün içerisinde ÜRÜNÜN HİÇBİRŞEKİLDE AÇILMAMIŞ olması durumunda KARGO İADE BEDELİ GÖNDERİCİ TARAFINDAN ÖDENMEK koşuluyla kabul edilecektir. ancak bu şartlarda sözleşmeden cayma hakkına sahiptir.Kargo ödemesi yapılmamış ürünler tarafımızdan TESLİM ALINMAYACAKTIR.

3.1.1 Cayma Süresinin Hesaplanması

Cayma hakkı süresi, hizmet ifasına ilişkin sözleşmelerde sözleşmenin kurulduğu gün; mal teslimine ilişkin sözleşmelerde ise tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin malı teslim aldığı gün başlar. Ancak tüketici, sözleşmenin kurulmasından malın teslimine kadar olan süre içinde de cayma hakkını kullanabilir.

Tek sipariş konusu olan ve ayrı zamanlarda teslim edilen mallarda cayma süresi son malın tüketiciye veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişiye teslim edildiği gün başlar.

Belirli bir süre boyunca malın düzenli tesliminin yapıldığı sözleşmelerde, tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin ilk malı teslim aldığı gün esas alınır.

3.1.2 Cayma Hakkının Geçerli Olmadığı Durumlar

Aşağıdaki durumlarda tüketici cayma hakkını kullanamaz:

a) Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin,

b) Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin,

c) Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine ilişkin,

ç) Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları AÇILMAMIŞ olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin,

d) Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin,

e) Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları AÇILMAMIŞ olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin,

f) Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin,

g) Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin,

ğ) Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin,

h) Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin,

siparişlerde tüketici cayma hakkını kullanamaz.

3.2. Uyuşmazlık halinde SATICI'nın ticari adresindeki şehir Tüketici Mahkemeleri veya Tüketici Hakem Heyetleri yetkilidir.

SATICI

Marcel Oyuncak ve Hediyelik Eşya San. ve Tic. Ltd. Şti.

ALICI

Müşteri Adı

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR